Stomatologická praxe

MUDr. Rudolf Jakl

rozcestník

  

Aktuální informace

  • Září 23, 2013

    Otevření našeho webu.    

Endodoncie

Komplikací zubního kazu bývají onemocnění zubní dřeně většinou doprovázené silnou bolestí postiženého zubu. Ošetření takových komplikací je časově i technicky náročné a pokud má být úspěšné, je potřeba precizní opracování kořenového kanálku zubu a jeho zaplnění dokonale hermetickou kořenovou výplní. Takto ošetřený zub pak doporučujeme proteticky ošetřit. Pokud má být ošetření kořenového kanálku provedeno podle moderních postupů (přístroje, nástroje, materiály), je náročné i finančně a zdravotní pojišťovny je v současné době a ani do budoucna celé hradit nebudou. My jsme schopni nabídnout Vám endodoncii pod kontrolou operačním mikroskopem, což nám umožňuje dosahovat při tomto ošetření jistotu a dlouhodobou úspěšnost.

Operační mikroskop ALLTION Endodontické ošetření zubu nám umožňuje postižený zub zachovat v čelisti. Jedná se o speciální ošetření vnitřního prostoru kořenového systému zubu, který je často poměrně složitý. Pokud dojde k onemocnění zubní dřeně (většinou následkem zanedbaného zubního kazu), je potřeba tuto nemocnou zubní dřeň z kořenového systému odstranit, kanálky rozšířit a vydezinfikovat a pak dokonale hermeticky uzavřít.Takto ošetřený zub je vhodné opatřit korunkou. Při endodontickém ošetření používáme operační mikroskop. Při jeho použití a při správném způsobu ošetření kořenového systému zubů lze dosáhnout vysoké kvality a úspěšnosti ošetření.

Endodontické ošetření: Zub vlevo je nekvalitně  vyplněn. Zub vpravo byl vyplněn v naší praxi        
Endodontické ošetření: Zub byl vyplněn v naší praxi pomocí mikroskopuEndodontické ošetření: V minulosti by bylo nutné tento zub extrahovat. Jak je ze snímku patrné, byl vypněn i "váček" (zánětlivé místo u kořenu zubu)